Форум "Украина сенпольная" (г.Киев)
http://ukrsen.ukrbb.net/

Просьба к профессионалам !
http://ukrsen.ukrbb.net/viewtopic.php?f=128&t=4037
Страница 1 из 6

Автор:  annapatinska [ 30 апр 2012, 16:47 ]
Заголовок сообщения:  Просьба к профессионалам !

Здравствуйте уважаемые профессионалы! Меня зовут Анна. Я новичок в выращивании фиалочек, и мне очень нужна Ваша помощь. А дело вот в чем : я купила на выставке листочек Ле - Снежный Едельвейс , листочек отрывали прямо при мне от цветущего куста, я всё сделала как надо, выросла моя фиалка но ... когда зацвела я была расстроена она совсем не такая как на материнском кусте ??? Я никак не пойму в чём ошибка? Меня обманули ? Или я что-то не так сделала? Ответьте пожалуйста . :unknown:

Автор:  Татьяна-Лана [ 30 апр 2012, 17:00 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

annapatinska
ЛЕ-Снежный Эдельвейс? Фиалки с таким названием насколько я знаю нет. Есть Снежный Эдельвейс Евгения Архипова.

Автор:  Нина [ 30 апр 2012, 17:03 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

annapatinska
А как он выглядит?

Автор:  lotta [ 01 май 2012, 19:50 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

Изображение
Вот так выглядит Снежный Эдельвейс (Архипова)

Скорее всего Вас никто не обманул, если фиалочка из листа зацвела не по сорту, т.к. она фантазийная ( в цветке присутствует 3 цвета). А фантазийные сорта при размножении листом могут давать разные варианты, например - белый фон и синие напечатки на лепестках (розовый цвет отсутствует). Это и есть, то что мы называем спорт от сорта. Если лист дал только одну такую спортивную детку - жаль, если бы их было несколько, возможно, были бы и правильные варианты. Поэтому все детки от листа с фантазийного сорта необходимо довести до цветения и оставить себе наилучшую.

Автор:  Ирина-Киев [ 01 май 2012, 20:50 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

annapatinska писал(а):
я купила на выставке листочек Ле - Снежный Едельвейс , листочек отрывали прямо при мне от цветущего куста, я всё сделала как надо, выросла моя фиалка но ... когда зацвела я была расстроена она совсем не такая как на материнском кусте ??? Я никак не пойму в чём ошибка? Меня обманули ? Или я что-то не так сделала? Ответьте пожалуйста .

Если Вы приобрели листик с куста, то у Вас, скорее всего, получился спорт. Сорт Снежный Эдельвейс - фантазийный. Поэтому детки от листика нужно выращивать как можно больше и все доводить до цветения. Если у Вас есть ещё детки - дождитесь их цветения. Спорт у таких сортов - обычное дело. Поэтому коллекционеры всегда советуют от таких сортов приобретать листья, не детки. Обмана здесь никакого нет. Ведь Вы видели, с какого кустика сняли листик.

Автор:  Евуся [ 15 июн 2012, 09:31 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

Доброго дня!!! По-перше, хочу сказати, я новачок в вашому барвистому світі - світі Сенполій ;)) і буду щаслива,якщо і в мене вийде вирощувати гарні квіти... По-друге, прочитала багато тем на форумі, але не знайшла відповіді на питання, що турбує мене.
У мене поки що немає можливості купити мох-сфагнум, чи можна його замінити на звичайний мох з хвойного лісу??? я не знаю як він називається правильно, але росте він у нас на Львівщині в лісі, виглядає немов пишна зелена шапка. Чекаю на відповідь, дякую)))

Автор:  Лютик [ 15 июн 2012, 09:47 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

Евуся
можно просто обойтись без мха, он не обязателен.

Автор:  Евуся [ 15 июн 2012, 09:55 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

ЛютикДякую, :Rose: в наших квіткових крамницях навіть суміші для сенполій немає, лише універсальні та для орхідей. А всюди пишуть, що для правильного вирощування сенполій необхідний мох-сфагнум. До речі, я назбирала нам лісовий, спробую додавати його в грунт, :in_dreams: буду експерементувати, вчора висадила в мох листочки. А-то в воді вони в мене гнують :no:

Автор:  AТатьяна [ 15 июн 2012, 12:48 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

Евуся писал(а):
в наших квіткових крамницях навіть суміші для сенполій немає,

А Ви в якій місцевості проживаєте?
Евуся писал(а):
всюди пишуть, що для правильного вирощування сенполій необхідний мох-сфагнум


Мох потрібен лише тоді, коли Ви переукоріняєте кущики чи вирощуєте пасинки. Але і тут можна обійтися без нього.
Якщо у Вас декілька листочків, то можна користуватися торфяними таблетками, можливо вони продаються у вас. Тут детально все описано:
viewtopic.php?f=81&t=642

Можна це купити інший грунт, який містить світлий (рижий) торф, і добавляти перліт чи вермикуліт. Універсальна земля буває близькою до чистого чорнозему, тому є важкою для ніжних корінців фіалок.

Раніше, коли не було торфу (років 30 назад), наші профі розповідали, що готували суміш із піску та уніваерсального грунту. Але потрібно частіше пересажувати, т.я. при поливі грунт пресуються і корінці не дихають. :pardon:

Автор:  Евуся [ 15 июн 2012, 14:51 ]
Заголовок сообщения:  Re: Просьба к профиссионалам !

Кудись зник мій пост... Напишу ще раз...
Живу я в м. Соснівка, що на Львівщині, 70 км від обл. центру. Містечко розташоване в центрі хвойного лісу. Земля, мабуть, торфяна. Набрала я земельки і моху нашого лісового. але не знаю чи може він згодитися для вирощування сенполій???

Ще раз пройшлася сторінками форуму, і вже не можу всидіти на місці, бо вдома я наробила "біди" :impossible: :impossible: :impossible: Мені прийшли дітки сенполій з листками, а я їх одразу через декілька днів висадила в великі горщики... Аж тепер розумію, що поспішила :witch: Підкажіть, як мені правильно вчинити - пересадити назад в стаканчики, чи залишити як є... :sigh:

Страница 1 из 6 Часовой пояс: UTC + 2 часа
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/